Основні симптоми раку сечового міхура

симптоми раку сечового міхураВідзначено: дана хвороба на початкових стадіях розвивається непомітно, тому при будь-яких, навіть незначних відхиленнях від норми при сечовипусканні, потрібно бути впевненим, що це не є початком онкологічного захворювання.

В Україні через слабку обізнаності населення, низького рівня діагностики виявлення онкології, недуга найчастіше виявляється на пізніх, запущених стадіях.

загрузка...

Сечовий міхур є органом, що входить в сечостатеву систему, і він найчастіше піддається захворюванням. Рак вражає чоловіків частіше, ніж жінок, і займає за статистикою 5 місце, тоді як у жінок — 10 місце в списку захворювань.

Серед загального числа злоякісних пухлин сечостатевої системи це захворювання досягло 70%.

Зростання захворювання медичні працівники пов’язують з курінням, доведено: курці схильні до цього захворювання в 6 разів частіше тих хворих, які до цієї згубної звичкою не пристрастилися.

Крім того, з’ясувалося, що деякі види хімічних речовин діють як канцерогени. При тривалому контакті з хімічними речовинами, такими як різні барвники, нафтопродукти, миючі засоби, виявляється шкідливий вплив на організм людини, в деяких випадках приводить до розвитку хвороби. Даний діагноз поширений серед працівників у сфері хімічної промисловості, а також для працівників хімчистки, перукарів, косметологів, стоматологів.

У кількісному відношенні рак сечового міхура вражає все більша кількість людей.

Ознаки раку сечового міхура

Зверніть увагу на виникаючі ознаки раку сечового міхура

Гематурія. Первинним ознакою є гематурія: поява крові в сечі. У 85% хворих на онкологію спостерігається цей симптом. У сечі виявляються згустки крові. Гематурія може бути явно видимої або виявленої під мікроскопом. Причому при сечовипусканні больових відчуттів може і не бути.
Насторожитися потрібно, коли гематурія з’являється епізодично: коли вона проявляється протягом усього дня, потім зникає і через деякий час знову проявляється. Іноді гематурія буває нетривалою, а інтервал досягає багатьох місяців і навіть років.

При запущеної хвороби гематурія носить постійний характер, так як пухлина вже кровоточить постійно.

Інтенсивність забарвлення макрогематурии може бути слабо рожевої, або насиченого червоного кольору за рахунок наявності великої кількості кров’яних згустків, різних за розміром і формою. Іноді згустків настільки багато, що вони заповнюють весь міхур, і ускладнюють нормальне сечовипускання, іноді — аж до повної його затримки — так званої тампонади сечового міхура.

рак сечового міхура симптоми

Складність визначення хвороби в тому, що навіть велика пухлина не супроводжується інтенсивним кровотечею, а буває, коли навіть маленька пухлина викликала сильна кровотеча.

Кров у сечі, паління, болі при сечовипусканні — це також симптоми циститу — запалення сечового міхура. Тому й треба звернутися до лікаря, щоб бути спокійним і не запустити грізну хворобу — рак сечового міхура.

Дизурия. Порушується сечовипускання внаслідок здавлювання пухлиною сечівника. Відчуваються сильні болі при сечовипусканні. Найчастіше хворі відчувають біль, що розподіляються над лобком. Далі хвороба прогресує, і болю поширюються далі або в промежину, або в пряму кишку, в мошонку або в піхву.

Нетримання сечі, часте сечовипускання, поява частих позивів до помилкового сечовипускання. Це якщо злоякісна пухлина розташовується недалеко від шийки сечового міхура.

Хронічна ниркова недостатність. Візуальні ознаки: сухість слизових і шкіри, свербіж шкіри і млявість. Крім цього, спостерігається порушення травлення.

Незрозумілий набряк ніг. Поява метастаз в області заочеревинних і пахових лімфовузлів характерно порушеннями у відтоку від нижньої кінцівки лімфи, формуванням лімфатичного набряку в області ніг.

Неприємний запах сечі. Утруднене сечовипускання, кровоточать виразки, розкладання пухлини викликають цистит або пієлонефрит. Сеча стає гнійної. Вона набуває неприємного запаху аміаку, на дні посуду з’являється осад.

Яскраво виражені больові відчуття в нижній області живота. Пухлина в пізній стадії проявляється метастазами, проникаючими в органи, що знаходяться поруч.

Рак сечового міхура ознаки

Свищі. З’являються в районі від піхви до сечового міхура, або від сечового міхура до прямої кишки. Можуть з’явитися і свищі надлобкові.

Захворювання типу цистит, пієлонефрит, гідронефроз володіють такими ж симптоматичними ознаками, як і симптоми раку сечового міхура. Тому людині, яка страждає даними недугами, треба бути особливо обережним. Адже ризик захворіти на рак у таких хворих підвищується з віком. Тому їм треба регулярно проходити обстеження сечостатевої системи.

загрузка...
Информация приведена в ознакомительных целях! Обращайтесь за консультацией к врачу!